pur vahuga soojustamine

PUR-vahuga soojustamine

Mis on polüuretaanvaht ehk PUR-vaht?

PUR-vaht ehk polüuretaanvaht on tänapäeval maailma kõige soojapidavam vaht – lausa kaks korda soojapidavam kui teised traditsioonilised soojustusmaterjalid. Vaht tagab väga hea soojusisolatsiooni ning küttekulud vähenevad märgatavalt. Seda saab kasutada kõikidel erinevatel pindadel, olgu siis selleks kas puit, metall, kivi, klaas või mõni muu materjal. Kaetavale pinnale tekib elastne kiht, mis katab kõik praod, vahed, lõhed, süvendid ja torude ümber jäävad vahed. Lisaks ei ima PUR-vaht niiskust, mistõttu pole vaja kasutada niiskustõkkeid.

PUR-vaht on kerge ning ei tekita hoonele lisakoormust ning selle paigaldamine käib tänapäeva tehnoloogiaga väga kiiresti. Nii on võimalik optimeerida tööjõukulusid, mis omakorda muudab PUR-vahu paigaldus hinna soodsamaks võrreldes tavapärase soojustamise tööga.

Seetõttu saab vahtu kasutada ka rasketes ja kitsastes tingimustes, kus ei ole võimalik teisi soojustusmaterjale kasutada. PUR-vahuga saab samuti välistada külmasillad, mis tekitavad hoonetes hallitust ning tõstavad hoonete energiakulu.

Vahu kasutamine on tervisele täiesti ohutu, kuna see ei sisalda endas mürgiseid osakesi ega eralda gaase, mis võiksid hakata tervist kahjustama. Samuti ei saa vahus tekkida hallitust või seenkahjustusi.

Avatud pooridega ja suletud pooridega PUR-vaht

Avatud pooridega PUR-vaht sisaldab endas väikeseid vahust poore, mis ei ole täielikult sulgenud. See pakub parimat soojapidavust, mida saab võrrelda isegi villaga. See laseb veeaurul küll liikuda, kuid ise niiskust sisse ei ima, kuid siiski tuleks arvestada, et Eesti kliimas on oluline, et vahule paigaldatakse auru- ja tuuletõke. Üldjuhul kasutatakse seda vahtu vahelagede ja -seinte ning põrandate soojustamisel.

Suletud pooridega PUR-vaht on kaks korda soojapidavam kui teised traditsioonilised soojustusmaterjalid, mistõttu on võimalik hoone konstruktsiooni paksuses hoida kokku lausa poole võrra. Selles on vaid umbes 4% avatud poore. Selle eelised avatud pooridega vahu ees on suurem soojatakistus, veekindlus, tugevus ja vastupidavus õhuauru suhtes. Vaht sobib ideaalselt vundamentide, kiviseinte, fassaadide ja pööningute soojustamiseks.

 

Jaga:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on print
Print

Vaata veel

katlamaja kolimine

Tööstusseadmete ja katlamajade kolimine

Katlamajade ning seadmete kolimisest Omame vastavaid teadmisi, kogemusi ja seadmeid, et korraldada muuhulgas ka suurte, raskete ja erimõõtmeliste seadmete transport ning paigaldus. Demonteerime tööstusseadmed ja

pur vahuga soojustamine

PUR-vahuga soojustamine

Mis on polüuretaanvaht ehk PUR-vaht? PUR-vaht ehk polüuretaanvaht on tänapäeval maailma kõige soojapidavam vaht – lausa kaks korda soojapidavam kui teised traditsioonilised soojustusmaterjalid. Vaht tagab

Isolatsiooni- ja plekitööd

Torustike ja seadmete isoleerimistööd Isolatsiooniga on võimalik torusid soojustada, tagada torude tulekindlus ning ära hoida võimalikud torude kahjustused ja õnnetused. Isolatsioonimaterjalid Tööde tegemisel kasutatakse kvaliteetseid