IMG_1326-min

Isolatsiooni- ja plekitööd

Torustike ja seadmete isoleerimistööd

Isolatsiooniga on võimalik torusid soojustada, tagada torude tulekindlus ning ära hoida võimalikud torude kahjustused ja õnnetused.

Isolatsioonimaterjalid

Tööde tegemisel kasutatakse kvaliteetseid soojustusmaterjale. Sobivateks materjalideks on näiteks kivivilla koorikud ja võrkmatid. Kõrgetel temperatuuridel isoleerimiseks kasutatakse keraamilist villa, mille töötemperatuur temperatuur ulatub kuni 1260 °C.

Kivivill on mitmekülgne ja kõige populaarsem torude soojustamiseks mõeldud materjal, mis on tulekindel ja heade niiskust taluvate omadustega. 

Koorikud on tööstuslikult toodetud silindrikujulised kivivillast tooted, mida kasutatakse erinevate torustike isolatsiooniks. Peab teadma, millist pinnatemperatuuri on vaja saavutada peale isoleerimistöid, et see ei muutuks ohtlikuks katlamajades töötavatele inimestele ning ei kütaks ruumi liiga soojaks. Et vältida külmal perioodil katlamaja katkestuse ajal torustiku lõhkikülmumist, paigaldatakse torustikule lisaks isolatsioonile ka küttekaabel.

Poorkumm isolatsioon, Armaflex ja Insul Tube, on mõeldud niiskuse ja kondensaadi ärahoidmiseks. Selle paigaldamisel tuleb olla äärmiselt täpne ja korrektne, vastasel juhul tekivad “veekotid” ja isolatsioonist ei ole mitte mingisugust kasu.

Toruisolatsiooni katteplekke kasutatakse isolatsiooni kaitsmiseks erinevate välistegurite mõjude eest (näiteks ilmastik, mehaanilised vigastused vms). Samuti võib katteplekke kasutada välisviimistluse, hügieeni parendamise eesmärgil ja/või tööohutuse tagamiseks. Katteplekkide materjali valikul lähtutakse Eestis kehtivatest standarditest ning/või kliendi soovidest. Enamlevinud on kuumtsingitud terasplekk, värviga pinnatud terasplekk, alumiiniumplekk ja roostevaba plekk.

Mahutite katteplekkide funktsioon on samuti kaitsta mahuti isolatsiooni välismõjurite eest. Mahutite katteplekkide materjali valikul lähtutakse kehtestatud standarditest ja/või kliendi soovidest. Valikus on kuumtsingitud terasplekk, värviga pinnatud tersplekk, alumiiniumplekk ja roostevaba plekk.

Selleks, et isolatsioon ja katteplekid oleks õigesti paigaldatud usaldage töö spetsialistide kätte. Foolix OÜ omab kogemust torustike, mahutie ja seadmete isolatsioonitöödes. Kasutame oma töös kõrge kvaliteediga materjale parima tulemuse ja vastupidavuse saavutamiseks.

Jaga:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on print
Print

Vaata veel

katlamaja kolimine

Tööstusseadmete ja katlamajade kolimine

Katlamajade ning seadmete kolimisest Omame vastavaid teadmisi, kogemusi ja seadmeid, et korraldada muuhulgas ka suurte, raskete ja erimõõtmeliste seadmete transport ning paigaldus. Demonteerime tööstusseadmed ja

Isolatsiooni- ja plekitööd

Torustike ja seadmete isoleerimistööd Isolatsiooniga on võimalik torusid soojustada, tagada torude tulekindlus ning ära hoida võimalikud torude kahjustused ja õnnetused. Isolatsioonimaterjalid Tööde tegemisel kasutatakse kvaliteetseid